PRETURI OFICIALE PENTRU NASTERE

Intrebari despre servicii

Moderatori: ana, Claudia22

TARIFE

Mesajde cristixa » Dum Ian 11, 2009 1:53 am

Ma intereseaza o detaliere a tarifelor percepute pentru nasterea normala, dar mai ales pentru cea prin cezariana, primul copil fiind nascut prin cezariana. Deasemenea,am citit ca sunt maternitati private prin tara care au contracte cu Casa Nationala de Asigurari Sociale de Sanatate, iar persoanele asigurate beneficieaza de reduceri de preturi chiar pana la jumatate. Este si cazul clinicii ISIS?
cristixa

Re: TARIFE

Mesajde ana maria cretu » Dum Mar 08, 2009 9:55 pm

buna ziua
ma intereseaza si pe mine care sunt tarifele practicate pentru o nastere (normala si cezariana). nu stiu daca a-ti primit un raspuns, dar daca da, v-as fi recunoscatoare daca mi le-ati trimite si mie.
va multumesc
ana maria cretu

Mesajde Ionela Gabriela » Joi Mar 12, 2009 9:25 am

AM AFLAT ...ISIS MEDICAL CENTRE SE DESCHIDE OFICIAL SAPTAMANA VIITOARE SI PRETURILE SUNT SUPER ....1000 EURO CU ALL INCLUSIV....IN PRICNCIPAL NASTEREA(NU CONTEAZA CUM ESTE EA, POATE FI NATURALA, CEZARIANA SAU IN APA )CAZARE , MANCARE , TRATAMENTUL .....SI SCAPI DE MACELUL DIN SPITALUL MARE ....POTI SUNA LA EI ...SI ITI POT DA MAI MULTE INFORMATII ....SA AVETI O NASTERE USOARA ...VA POP
Ionela Gabriela

Mesajde doctor » Mar Mar 31, 2009 1:59 pm

buna ziua
da, este adevarat, costurile nasterilor sunt de 1000 de euro tot pachetul, indiferent de nastere. pentru mai multe informatii puteti suna la nr de telefon 0341 46 33 44 sau sa veniti sa vizitati spitalul privat.
Multa sanatate, Echipa ISIS Medical Center
ISIS MEDICAL CENTER

Primul spital privat din Constanta
Prima maternitate privata din Constanta

www.maternitate-constanta.ro

www.isis-med.ro

www.prosanacenter.eu
doctor
Administratorul site-ului

prima nastere sub apa

Mesajde doctor » Vin Mai 01, 2009 12:03 pm

buna ziua,
pe data de 24.04.2009 a avut loc prima nastere complet sub apa in cadrul spitalului nostru.
Totul a decurs normal si travaliu a durat numai 3 ore fara niciun medicament, la o gravida de 24 ani, prima nastere, un copil de sex masculin de 3500 grame si fara epiziotomie. Pacienta a parasit spitalul a 2-a zi si ne-a trimis deja primele poze cu superbul copil. A fost o bucurie mare pentru toata echipa medicala.

ECHIPA ISIS MEDICAL CENTER
ISIS MEDICAL CENTER

www.isis-med.ro

www.prosanacenter.eu
doctor

PRETURI OFICIALE PENTRU NASTERE

Mesajde doctor » Lun Mai 18, 2009 12:48 pm

IMPORTANT

1. Nastere naturala (include orice tip de anestezia, recoltare de celule stem, indiferent de nr. Zilelor de spitalizare) 1000 Euro.
2. Nastere prin operatie (include orice tip de anestezia, recoltare de celule stem, indiferent de nr. Zilelor de spitalizare) 1000 Euro.
3. Nastere acvatica (include orice tip de anestezia, recoltare de celule stem, indiferent de nr. Zilelor de spitalizare) 1000 Euro.

FARA ALTE COSTURI SUPLIMENTARE
ISIS MEDICAL CENTER

www.isis-med.ro

www.prosanacenter.eu
doctor

Re: PRETURI OFICIALE PENTRU NASTERE

Mesajde Mela » Lun Mai 18, 2009 6:07 pm

Multumesc mult pentru clarificare cu privire la preturi. Pe site citeam ceva si in oras se auzeau tot felul de zvonuri de preturi de 4.500 RON pt nasterea naturala si 5.000 RON pt cezariana si nasterea subacvatica.
Acum stim ce trebuie sa bugetam pentru cand vor veni bebicii :D .
Mela

Mesajde florentina.b » Dum Iun 07, 2009 1:33 pm

Buna,

Eu sunt "om de vanzari" si am o intrebare care nu-mi da pace: beneficiem de vreun discount pt plata cash (eventual si in avans) a nasterii? :D Sa nu mi-o luati in nume de rau dar pt mine este o intrebare cat se poate de normala. Astept cu mare interes un raspuns.
florentina.b

Mesajde mihaela69 » Lun Iun 15, 2009 9:53 pm

Buna ziua,

As dori sa aflu daca se poate opta pentru nastere acvatica fara recoltare de celule stem si daca da care ar fi pretul corespunzator.

Multumesc anticipat.
mihaela69

Mesajde Sorina » Mie Iun 17, 2009 9:25 pm

Mihaela, pretul este tot 1000 euro. Recoltarea celulelor stem care este inclusa in pret, se refera exclusiv la prelevarea acestora, adica faptul ca, dupa ce nasti, medicul recolteaza sangele din cordon si-l pune in trusa. Este un serviciu care este inclus in pretul nasterii. Trusa in sine este cea care este scumpa si pe aceea o platesti separat la firma cu care inchei contract pt celule stem.
Sorina

Urmatorul

Inapoi la Maternitatea Isis